" -Tik pažiūrėk, - kalbėjo ji, - kokie kvaili šiais laikais romanai; nė kiek neabejoju, kad ir tau pavyks parašyti ką nors panašaus."
Raktiniai žodžiai: 4 draugai, vienas romanas, daug istorijų ir prisiminimų.
Neapsakomai...
" -Tik pažiūrėk, - kalbėjo ji, - kokie kvaili šiais laikais romanai; nė kiek neabejoju, kad ir tau pavyks parašyti ką nors panašaus."
Raktiniai žodžiai: 4 draugai, vienas romanas, daug istorijų ir prisiminimų.
Neapsakomai šmaikštus, meistriškai parašytas romanas su puikaus angliško humoro perliukais. Pašaipi ironija ir juodas humoras susilieja į vieną nuostabią istoriją apie keturis bičiulius nusprendusius parašyti romaną. Tarp bičiulių ima tvyroti keista įtampa kai draugai vienas po kito šoka į savo prisiminimų karuselę. Pradeda dėliotis istorijos ir pintis ištisi pasakojimai apie jaunystėje patirtus nuotykius, pažintus žmones ir girdėtas istorijas.
Nesibaigiančios draugų diskusijos neišpešė nieko daugiau kaip tik savotiškai linksmai praleistus vakarus klausantis vienas kito pasakojimų. Neeiliniai įvykiai veda juos prie tikslo parašyti romaną, bet kūrybinis procesas tampa toks smagus senų draugų kompanijoje, kad plunksną ir rašalą vėl ir vėl tenka atidėti į šalį. Seni įvykiai atgyja ir vėl sklando ore tarp bičiulių juoko ir ašarų.
"Atvirai sakant, per pirmą susitikimą ne kažin ką nuveikėme. Dėl to kaltas Braunas. Jis pradėjo pasakoti apie šunį."
Nors ir skirtingos, istorijos jungia viena kitą: iš juoko į būties apmąstymus, iš liūdno pasakojimo leidžiamės į kelionę ir taip per visą romaną iki pat paskutinio puslapio. Įvykiai veja vienas kitą ir nejučia atsiribojam nuo išorinio pasaulio: pamiršome užsirakinti duris, šuo lieka ir toliau nepavedžiotas, vanduo jau gal 10 minučių kunkuliuoja puode, pasaulis lieka paraštėje, kai raikose laikome sąmojo ir J.K. Jerome lakios vaizduotės įrodymą. Eilutės bėga viena po kitos ir netrukus prieš akis atsiveria XIXa. ironiška anglų kasdieninė kova. Paprasta ir netgi kasdieniška, tačiau labai poetiška autoriaus kalba leidžia įsijausti į herojų nuotykius ir kartu keliauti po prisiminimus.
Knygoje taip pat gausu ir egzistencinių, vertybių stokos bei ydų gausos apmąstymų: kas yra tikra draugystė, savanaudiškumas; kaip sugauti laimės paukštę?
"- Savanaudiškumas, -aiškino jis,- tai tik kitas valios pavadinimas. Visi mūsų darbai, geri ir blogi, kyla iš savanaudiškumo. Užsiimame labdara, kad aname pasaulyje užsitikrintume gerą vietelę, o šiame būtume gerbiami ir kad mažiau liūdėtume, išgirdę apie kitų kančias."
"Ar žmogus gali pasitaisyti? Balzakas sako, kad ne. Gyvenimo patirtis, kurią man iki šiol pavyko sukaupti, patvirtina Balzako nuomonę..."
Knyga subtiliai atskleidžia žmogiškąją prigimtį, todėl lieka aktuali ir šiandien. Meilė, romantiški santykiai, tobulas vyras, "blogiukas", tyra draugystė, materialinė gerovė viskas yra vienoje knygoje, todėl nesunku pritaikyti nūdienai.
"Vieną dieną kalba užėjo apie nusikaltimus ir nusikaltėlius. Apsvarstėme, kaip atrodytų romanas be blogojo herojaus, ir nusprendėme, kad būtų neįdomus."
"O bičiuliai, kiekviename iš mūsų gyvena velnias. Jis gyvena manyje, jis gyvena jumyse."
"Faktas, kad keturių tipų išsilavinusios moterys parodė visai nemoterišką ryžtą bei susitarimą ir pasirinko idealu kariškius, civilio vyro širdžiai buvo baisus smūgis"
Reziumuojant, galiu pasakyti: vertas skaitinys, neišskiriant amžiaus grupės, puikus sprendimas tiem, kurie pasiilgo lengvo britiško sarkazmo. Knyga tikrai paliks gilų įspūdį, ją netgi norėsis įtraukti į mėgstamiausias.
10/10, nepasigailėsit!
rodyti daugiau