tai istorija apie kariškį gydytoją ir laukimą, truksiantį pusę gyvenimo (jei tiksliau, 20 metų), kad galėtų išsiskirt su nemylima, tėvų parinkta žmona ir vesti moterį, kurią pirmą kartą gyvenime myli (ar bent jis taip...
tai istorija apie kariškį gydytoją ir laukimą, truksiantį pusę gyvenimo (jei tiksliau, 20 metų), kad galėtų išsiskirt su nemylima, tėvų parinkta žmona ir vesti moterį, kurią pirmą kartą gyvenime myli (ar bent jis taip mano). apie tai, kaip bandydamas įtikti visiems, galiausiai nuskriaudi patį artimiausią tau žmogų. apie mums nesuvokiamą komunistinės kinijos režimą ir kinų bandymus išgyventi jame ir susikurti laimingą gyvenimą.
Lin kongas ir šuju - tai jų pseudo santuokinio gyvenimo istorija. jis tėvų liepiamas vedą neišsilavinusią sužalotomis kojomis kaimietę, su kuria jam gėda išeiti net pro namų duris. pats dirbdamas mieste, jis uždraudžia jai kada nors jį lankyti darbe. taip jie ir gyvena, matydamiesi kartą per metus, 12 dienų. o žmona nuolankiai susitaiko su jo abejingumu ir niekada nesiskundžia. Kantriai prižiūri ūkį, augina jų dukrą.
Lin ir slaugytoja mana vu. tai jų meilės ir laukimo istorija. platoniškos meilės ir labai realaus laukimo. juos varžo gausybė taisyklių. nors jie buvo visų pripažinta pora, tačiau neturėjo teisės gyventi kartu. tegalėjo valgyt prie to paties stalo valgykloje bei pasivaikščioti drauge sode, bet jokių būdu ne už ligoninės ribų. draudžiami bet kokie intymūs santykiai ir jie dorai laikosi šios taisyklės. daugiau nei 15 metų būtent tokios draugystės ir artumo bei nuolatinio laukimo.
susidaro trikampis - du skirtingi gyvenimai ir laukimas tarp jų. po 18 metų laukimo, skyrybos visgi įvyksta. nėra jokių kliūčių lin ir manai būtų laimingiems. knyga puiki. intensyvaus veiksmo nevyksta, tačiau ji prikausto dėmesį. susimąstai, kaip visgi skirias beprotiškais tempais gyvenantys vakarai nuo ramių, susitvardžiusių, laukiančių ir paklusnių rytų.
išaušta diena, kai remiantis nustatyta tvarka lin gali išsiskirti nepaisydamas žmonos valios. ir tada veda maną. tačiau iš pažiūros lauktas rojus žemėje neatsiranda. sutuoktiniai kartais jaučiasi, kad laukimas buvo daug geresnis, nei realus gyvenimas kartu, jaučia savotišką nuobodulį, nepateisina vienas kito lūkesčių. Jie susilaukia dvynukų. žinoma tai inicijuoja mana, lin iš viso nenori jokių vaikų. toks nuomonių ir norų skirtumas taip pat nepadeda sutvarkyti ir papuošti gyvenimą džiaugsmu.
kai praeina juokas iš absurdiškų gyvenimo taisyklių kinijoje, knyga pasidaro liūdnoka. gydytojo neryžtingumas, bei noras gyventi ramiai, pernelyg nedrumsčiant savo dvasinės ramybės, paliečia ne vieną žmogų ir pakeičia jų likimus. kiekviename puslapyje jaučiamas susitaikymas ir nuolankumas, kuris mum gali būti sunkiai suvokiamas. knyga gera, neskubanti, rami.
rodyti daugiau