Rodau broliui viršelį ir sakau, kad čia visai dailus vaikinas. Jis šiaip ne taip atplėšia akis nuo kompiuterio ekrano, žvilgtelį į knygą, kurią laikau iškeltą priešais jį. Tada tokiu rimtu tonu pasako, kad vos tramdau...
Rodau broliui viršelį ir sakau, kad čia visai dailus vaikinas. Jis šiaip ne taip atplėšia akis nuo kompiuterio ekrano, žvilgtelį į knygą, kurią laikau iškeltą priešais jį. Tada tokiu rimtu tonu pasako, kad vos tramdau juoką;
- Tau daug dar medžių dėl tokio reikėtų apšikti.
- Čia tavo studijų juokelis? - klausiu visai nesutrikdyta jo keisto komentaro.
- Taip, čia mano profesinis juokelis,- taria vis tokiu pat rimtu tonu ir bejausmiu veidu. Tada lėtai jo akys vėl prisiklijuoja prie įvairiomis spalvomis mirguliuojančio ekrano.
(Jis studijuoja miškininkystę).
Tikrai, kodėl visi dailūs vaikinai dažniausiai randami tik ant knygų viršelių?
Su Garetais bendrauti buvo uždrausta nuo pat pradžių.
Tai pirmasis pirmojo skyriaus sakinys, kurį galite rasti 7 knygos puslapyje. Atrodytų, kad tai paprastas sakinys, tačiau jame tiek daug klausimų, kad netrukus supranti, jog ši knyga tau dabar taps ir oru, ir maistu, ir geriausia laisvalaikio praleidimo priemone.
Kas tie Garetai? Kodėl su jais draudžiama bendrauti? Ir kodėl kažkas pradės su jais bendrauti? Kas uždraudė bendrauti su jais?
Šiame sakinyje tikrai slypi kabliukas, mįslė, kurią kiekvienas skaitytojas nori įminti. Aš nebuvau kažkokia išskirtinė. Norėjau gauti atsakymus į visus klausimus, kuriuos tas pirmas sakinys man pažėrė.
Pirmajame skyriuje mes esame supažindinami su momentu, kai Garetai atsiranda kaimynystėje, kodėl jie tokie išskirtiniai. Taip pat pateikiama trumputė santrauka, kuri apima dešimties metų periodą.
Vieno dalyko mama nežinojo (ir būtų griežtai sudraudusi), kad aš stebėjau Garetus. Nuolatos. 10 puslapis.
Skaitydama šį sakinį prisiminiau iliustraciją (ją galite pamatyti dešinėje pusėje), kurioje Edvardas sako Belai, kad jis ją stebėdavo naktimis, o šioji nurausta ir sako, kad tai labai romantiška. Apačioje buvo prierašas, kad persekiojimas nėra romantiškas dalykas ir apie tai turėtų būti pranešta policijai.
Garetai buvo mano pasaka prieš miegą, kai dar nė nenumaniau, jog pati vieną dieną tapsiu tos pasakos veikėja. Puslapis 11
Tačiau čia buvo pasakyta ne romantiška prasme, o greičiau kaip faktas, ką mergina darydavo laisvalaikiu. Garetai yra didelė šeima, kuri man iš tikrųjų priminė kitą didelę šeimą, kurią visi pažįsta iš Hario Poterio knygų serijos. Taip, taip - Vizlių šeimyną.
-Tavo mama visus niekina. Bet tai nesutrukdė tau papasakoti man apie Čarlį ir Maiklą. Ar dabar kitaip? Pala... Garetai? Tai tie kaimynai, kurie dauginasi kaip triušiai? 137 puslapis
Man patiko šioji šeima. Tie momentai, kai pagrindinė veikėja būdavo su jais, būdavo tikrai epiniai. O gal tiksliau sakyti, kad man patiko Džordžas. Tas mažius tikrai turi parako ir išskirtinę asmenybę.
Džordžas man nusišypso tokia pat akinamai meilia šypsena kaip ir jo vyresnysis brolis, tačiau parodydamas žalius dantis.
-Gal tave ir vesiu,- pareiškia jis. -Ar tu nori daug vaikų?
Aš užsikosėjau ir pajuntu, kad man per nugarą pliaukši kažkieno ranka.
-Džordžai, geriausia tokius dalykus aptarinėti užsimovus kelnes,- Džeisas numeta šortus. Puslapis 34
Tokių linksmų vietų knygoje tikrai nemažai. Autorė tikrai nešykštėjo juokingų tekstų, kurių didžiulė dauguma buvo juokingi dėl kvailų atsitikimų arba dėl nepatogių scenų/veiksmų, kaip prezervatyvų išsirinkimas ir pirkimas ar tėvo ir sūnaus pokalbis apie seksą. Vietą apie prezervatyvų pirkimą skaičiau ir raiščiausi iš juoko. Toji stebuklinga vieta yra 154 puslapyje.
Be Džordžo man taip pat patiko kitas vyriškos lyties veikėjas istorijoje - Timas. Kita knygą šioje serijoje bus apie jį ir Alisą(anglų kalba knygą yra numatyta išleisti 2015 metais), bet jau šioje knygoje yra pateikiama užuominų apie jų galimą busimą romaną. Šis veikėjas tikras nelaimėlis. Narkotikai, bjaurus elgesys, atleidimai iš darbo... Tačiau jis geras žmogus ir mėgina pasitaisyti, ir po truputi šis veikėjas tampa geresniu. Tikrai išskirtinis šio veikėjo dalykas buvo jo kalbėsena, kuri tikrai leido ne tik geriau jį įsivaizduoti mintyse, tačiau ir išskirti iš minios. Taip pat buvo kitas veikėjas, kurio kalbėsena knygoje buvo ypatinga - Klėjaus Takerio. Klėjus Takeris kalbėdavo kažkaip gundančiai, švelniai ir liūliuojančiai, o Timas nebijodavo nusikeikti, kažkaip žodžiais įkasti ir panašiai. Aš maniau, kad jis bus veikėjas, kuris pridarys tikrai nemažai problemų. Jau net buvo užuomina, kad to galima tikėtis. Tačiau pasirodo, kad visa drama prasidėjo ne dėl šio veikėjo kaltės. O dėl kurio? Skaitykite knygą.
Skaitydama šią istoriją svarsčiau, kodėl šioje knygoje vis pabrėžiamas didelės šeimos minusas. Autorė ne kartą dialoguose ar net veiksme pateikė įžeidimų daugiavaikės šeimos atžvilgiu. Keli iš knygoje pateiktų pavyzdžių galėtų būti pinigai, vėliau pasiūlymai išsikastruoti, kreivi žvilgsniai ir t.t. Vėliau perskaičiau knygos gale, kad autorė pati turi šešis vaikus ir pradėjau svarstyti, kad turbūt ji pati susiduria su kitų žmonių negražiais komentarais ir norėjo savo kūriniu pabrėžti, kokie mes esame netolerantiški jiems, nors šie būna žymiai laimingesni.
-O mano mama sako, jog tai jų reikia gailėtis, gailėtis visų, kurie mano, kad jų tiesa turėtų tapti visuotiniu įstatymu. Puslapis 20
Pagrindinės veikėjos, Samantos, mama yra turtinga, graži, pedantė bei protinga. Ji turi dvi dukras, tačiau joms neskiria daug dėmesio ar meilės. Garetai yra didelė, chaotiška, netvarkinga šeima, kuri nėra turtinga, tačiau vienas su kitu yra labai artimi ir dėl to jie laimingi. Dėl šių dviejų šeimų priešingybės kyla nemažai ir įtampos, apie kurią jau įspėjo pats pirmas sakinys, kuris paminėtas anksčiau.
Todėl galima įvardinti, kad viena iš knygoje egzistuojančių problemų yra netolerancija. Taip pat verta paminėti ir melą, kadangi tai tampa pačiu pagrindiniu dalyku knygos gale. Kas yra svarbiau: tiesa, tavo jausmai ar šeima? Samanta, pagrindinė veikėja, turi nuspręsti, kas yra teisinga, o kas ne. Tai, kaip vyksta šis pasirinkimas ir ką galiausiai ji išsirenka, galite perskaityti knygoje.
Knyga yra pasakojama iš merginos pozicijos. Jokių kitų pozicijų knygoje nėra pateikiama, nors tikrai norėjau į viską pažvelgti vaikino, Džeiso, akimis. Šis vaikinas, kuris gaila, kad egzistuoja tik knygoje, yra auksinis. Jis moka viską taisyti, yra geros širdies, darbštus ir... tikra svajonė. Tokios knygos tik sugadina skaitytojas realiems vaikinams :D
Viską bendrai apėmus, tai tikrai įdomi ir verta dėmesio knyga. Net galiu sakyti, kad kol kas tai net ir viena iš mano mėgstamiausių knygų, kurią tikrai noriu dar ne kartą perskaityti. Dabar tik reikia ją įsigyti, kadangi šioji buvo bibliotekos. Istorija tikrai patiks tiems, kam nepatinka nervinančios pagrindinės veikėjos, kadangi Samanta nebuvo nervinanti ir nekėlė nereikalingų dramų, taip pat tiems, kuriems patinka smagios istorijos. Skaitant šią knygą šypsena tikrai nedings nuo jūsų veido. Be to, knyga patiks tiems, kam patinka realistinės istorijos su tikrai pamokančiais įvykiais.
KITTY WRITER APŽVALGOS
rodyti daugiau