Jerome K. Jerome anglų rašytojas, humoristas. Šį kūrinį rašytojas pradėjo rašyti vos grįžęs iš medaus mėnesio, kuris ir buvo leidžiamas plaukiojant Temze. Tik žmonos draugiją pakeitė seni Džeromo draugai. Išleido ir...
Jerome K. Jerome anglų rašytojas, humoristas. Šį kūrinį rašytojas pradėjo rašyti vos grįžęs iš medaus mėnesio, kuris ir buvo leidžiamas plaukiojant Temze. Tik žmonos draugiją pakeitė seni Džeromo draugai. Išleido ir šios knygos tęsinį „Trise kelionėje“ su tais pačiais veikėjais, bet knyga nesulaukė tokio pasisekimo kaip ši.
Kaip pats rašytojas pristato savo kūrinį: „Pagrindinį šios knygos grožį sudaro ne tiek jos literatūrinis stilius ar joje esančios gausios ir naudingos žinios, kiek paprastumas ir tikroviškumas. Knygos puslapiuose užfiksuoti tikrai atsitikę įvykiai. Man beliko juos tik nuspalvinti, nepridedant jokių pašalinių smulkmenų.“
Knygoje vyrauja humoras, juokingos situacijos, kurias patys veikėjai ir sukuria. Humoras subtilus. Veikėjai labai žemiški su paryškintomis tam tikromis savybėmis, kurios labai komiškos, ir atviros, ir praturtina įvykius. Knygoje vyksta ne tik kelionė upe ir atpasakojami veikėjų patirti nuotykiai. Nuklystama ir į prisiminimus, per kuriuos atsiskleidžia veikėjų būdas.
Norisi cituoti ar surašyti kokį nuotykį, nes knyga sužadina vaizduotę ir nenuvilia, o suteikia šypseną veide. Kai kurias situacijas skaičiau ir tarsi mačiau prieš akis nebylų Čarlio Čaplino filmą.
„Buvo nežoniškai šalta. Vėjas raižė tartum peilis. Pagalvojau, kad apsilieti turbūt neapsimoka, geriau grįžti į valtį ir apsirengti. Nusprendžiau taip ir padaryti. Buvau besigręžiąs atgal, bet kvaila šaka triokštelėjo, ir aš kartu su rankšluoščiu triukšmingai pliūkštelėjau į patį srovės vidurį. Nespėjau susivokti, kas atsitiko, kai mano pilve atsirado pilnas galonas Temzės vandens.
- Prisiekiu Jupiteriu, Dži visgi pasinėrė į vandenį, - išgirdau Hario žodžius, kai pukšėdamas išnirau į paviršių. – Nemaniau, kad jis turės tiek drąsos. O tu?
- Na, ar gerai? – išrėkė Džordžas.
- Puiku, - susmurmėjau spjaudydamasis. – Jūs kvailiai, kad nesimaudote. Nė už ką pasaulyje neatsisakyčiau šio malonumo. Kodėl jūs nenorite pabandyti? Reikia tik truputį ryžtingiau.
Bet aš negalėjau jų įtikinti.“
rodyti daugiau